JEDINEČNÉ KNIŽNÍ MISTROVSTVÍ

Leonardo da Vinci:

Člověk, který svým dílem nejvýrazněji poznamenal 2. tisíciletí našeho letopočtu.

Nejucelenější prezentace Leonarda – malíře, architekta, vědce a konstruktéra – přináší podrobný popis jeho života a tvorby. Svými díly obsáhl téměř všechny oblasti přírody: od anatomie člověka a zvířat přes aerodynamiku až po hydrauliku, od kartografie po astronomii, geometrii, optiku, alchymii, kosmologii... Leonardovu vášeň obsáhnout všechna tajemství světa symbolizuje jeho snad nejslavnější kresba: člověk jako představitel mikrokosmu ztvárněný zlatým řezem do kruhu.

Kniha obsahující výjimečný obrazový materiál a zpracovaná v souladu s nejvyššími výrobními standardy představuje jedinečné knižní mistrovství.
Je ručně vázaná v nejkvalitnější kůži. Potěší brilantními reprodukcemi uměleckých děl, skic a studií. Najdete v ní i 16 stran reprodukcí vytištěných na kvalitním pergamenu, na který maloval i Leonardo.

Komplet Nekonečný Leonardo zahrnuje:

 • exkluzivní knihu v pouzdře (416 stran, 31 x 40 cm)
 • reprodukce děl Poslední večeře Páně a Mona Lisa
 • detailní malbu Zásnubní portrét mladé dámy (číslovaný sítotisk 1 - 300)
 • minci raženou strojem, který navrhl Leonardo, rukavice
 • potvrzení o vlastnictví

Nekonečné množství Leonardových nápadů inspiruje lidstvo ještě dnes. Kniha je určená těm, kteří si uvědomují neocenitelnou hodnotu mistrových uměleckých děl, tedy vám - zasvěcencům a historikům, milovníkům umění, architektům, vědcům a vynálezcům.

VZRUŠUJÍCÍ OBJEVOVÁNÍ
mýtu a fenoménu »LEONARDO«

Podrobný životopis a popis komplexního díla na základě více než 5 000 dochovaných stran umělcových zápisků. Znovuobjevené dokumenty – nové pohledy na Leonardův život, osobnost a rodinu. Originální a fundovaná prezentace – profesionální umístění ilustračního materiálu a atraktivní příběh.

 • Nedávno byly objeveny stovky dokumentů uvádějících nové, přesné poznatky o Leonardově životě a díle.
 • Pokrok v oblasti vědeckého výzkumu umožnil antropologům zrekonstruovat otisk Leonardovy levé dlaně. Našli na něm arabské znaky, které se shodují s hypotézou o původu jeho matky - údajně otrokyně z Orientu.
 • Zajímavé čtení nabízejí aktualizované údaje a atraktivní popis Leonardova života od raného dětství po závěť a smrt.
 • Na rozdíl od tradičních životopisů kniha poprvé přesně uvádí místa, jež souvisejí s Leonardovým dílem – mistr z Vinci prožil rané dětství skutečně ve Florencii...
 • K dispozici je Leonardův rodokmen od roku 1332 do roku 1599.
 • Nechybí zde ani interpretace Leonardova zrcadlového psaní - pro nezasvěcené se jedná o nesrozumitelné šifrované písmo.
 • Dozvíte se též rozporuplné a překvapující skutečnosti o jeho smrti.

SBÍRKA NEJVZÁCNĚJŠÍCH DĚL
z galerií, muzeí a soukromých sbírek z celého světa

Nejvýznamnější Leonardovy malby

Od první nezpochybňované Leonardovy malby (datované do roku 1473) po nově objevený Zásnubní portrét mladé dámy.. V knize Nekonečný Leonardo je poprvé představen celkový průřez tvorbou tohoto génia: malířské dílo, skici a studie ze sbírek evropských zemí (Itálie, Německo, Francie, Španělsko, Nizozemsko, Velká Británie, Švýcarsko, Rakousko) i z USA, Kanady a Japonska. Představuje i díla ze sbírky anglické královny Alžběty II.

Začátky umělecké tvorby

Leonardo projevil svůj brilantní talent již v raném mládí. Jako jednadvacetiletý mladík překonal dílem Krajina (1473) všechna předcházející nazírání na krajinomalbu. Touto překvapující vyzrálou a originální výpovědí se zařadil mezi velké umělce.

Nejnovější poznatky o postupech Leonardova malování

Kniha představuje nejnovější objevy (související například s postupy při malování), které vědci odhalili pomocí moderních výzkumných metod a analýz zahrnujících infračervenou spektroskopii, radiografii, reflektografii...

Autor věnuje zvláštní pozornost drobným, skrytým detailům nejznámějších děl.

DRÁŽDIVÁ TAJEMSTVÍ nejznámějších maleb

Narození Ježíše Krista

Malba obsahuje skutečnou hádanku: na jejím pozadí se muž a pes dívají na tajemný letící předmět na nebi, který svým vzhledem připomíná kosmickou loď. Podporoval teorie o existenci mimozemšťanů.

Poslední večeře Páně

Kromě výjimečných rozměrů (výška 4,60 m; délka 8,60 m) je proslavená jako nejnáročnější Leonardova malba, která zohledňuje psychologii, biblické prameny, studie pravdivosti, anatomii, perspektivu, symboliku a podle některých názorů dokonce i astrologii a numerologii.

Madona ve skalách z Louvru

Dílo, ve kterém Leonardo poprvé vytvořil syntézu tajemství umění a spirituality. Malba i v současné době vybízí k nesčetným výkladům. Stále ještě není zcela jasné, proč existují tyto madony dvě: z Louvru a z Londýna.

NEJVELKOLEPĚJŠÍ SBÍRKA NÁPADŮ
A PROROCTVÍ génia, vědce, vizionáře

Leonardovy náčrty se staly předlohou na sestrojení prvních mechanismů na létání.

Jeho skici, studie či popisy ho charakterizují jako výjimečného umělce, vědce a vizionáře.

V knize jsou představeny všechny stroje a mechanismy, které Leonardo navrhl. U všech se ukázalo, že jsou funkční, a mnohé z nich jsou stále zdrojem úvah pro inženýry a vědce.

Z materiálů datovaných zhruba do let 1475/8 až 1480, tedy deset let před milánskými studiemi, je patrné, že Leonardo sestavil první „encyklopedii“ strojů, která se zachovala ve fragmentech: nalézáme zde i způsob chůze po vodě a dýchání při ponoření pod hladinu, hydraulické vynálezy a zapalovací zrcadla, samohybné vozy a jiné formy automatizace, studie o létání člověka, o tiskařském stroji, studie velkého lisu na olej a otáčivý rožeň na teplý vzduch, pece na slévání kovů a destilaci, skládací nosníky a stavební stroje... Významné jsou též umělecké aplikace od perspektografu po pantograf a po projektor.

KDO SE SKRÝVÁ ZA ÚSMĚVEM MONY LISY –
Giocondy z Louvru?

Byla to žena florentského obchodníka? Milenka místního pána, neznámá dáma z balkónu či snad umělcova milenka? Anebo dokonce Leonardova matka Caterina, Ježíšova matka nebo... Nebo je to snad umělcův autoportrét, což dokazují někteří vědci na základě virtuálních simulací?

V knize se dočtete nejen o záhadném propojení psychologie a speciálních technik, vrstev, perspektivy, mentální malby a tvůrčí ruky, ale též o širokém spektru shromážděných poznatků a protichůdných interpretací.

Nekonečný LEONARDO – náš současník

Nově objevené Leonardovo autorství

Po výzkumech a analýze otisku prstu připsali Leonardovi v roce 2008 autorství výjimečné malby ženského profilu Zásnubní portrét mladé dámy. Je to nejdůležitější objev po Dámě s hranostajem, která byla za jeho obraz označena až počátkem 20. století.

Nové technologické poznatky odstraňují mnohé nejasnosti

Laboratorní výzkumy potvrzují stáří pergamenu a použitých malířských nástrojů. Nejnovější nálezy odhalují počet vrstev a tajemství transparentnosti a měkkosti…

Stavba mostů podle Leonardových náčrtů

V roce 1502 načrtnul Leonardo pro tureckého sultána 240 m dlouhý most v Konstantinopoli (Istanbul). Most tehdy sice nepostavili, ale v roce 2001 vybudovali podle stejného projektu mnohem menší dřevěný silniční nadchod v Norsku.

Intenzivní komunikace Leonardových děl se současností

Díky své komplexnosti a aktuálnosti Leonardovo dílo neustále formuje hranice tvůrčí kultury: od historie, vědeckých a technologických myšlenek až po umělecké avantgardy, mytologickou literaturu nebo vědeckou fantastiku...

Nepřetržitý dialog moderního umění s da Vinciho dílem

Inspiruje zejména Mona Lisa nebo Poslední večeře Páně. Obě dvě díla přinášejí možnosti vytvářet kopie, klony, nová oživení či vícenásobné originály – od literatury až po prostředky hromadné komunikace.

Úvod Knihy
Exkluzivní knihy Luxusní edice TOPsellery Móda Design Umění
Doporučujeme Michelangelo Leonardo Sixtinská kaple Luxusní knihovna
O projektu Rodinná Bible Obchodní podmínky Kontakt
Přihlášení Košík